Czy jest możliwe obliczenie dni płodnych przy nieregularnych cyklach miesiączkowych?

Witam. Mam skończone 46 lat. Mam nieregularne miesiączki. Co 30 dni przeważnie, ale są też co 35,40 ,24. Nie planuje ciąży. Czy jest możliwość obliczenia dni płodnych przy tak nieregularnym cyklu. Od jakiegoś mAm wrażenie jakbym nie trzymała moczu. Na bieliźnie po wyschnięciu zostają białe plamy. Czy to są upławy czy inny problem. Ostatnia miesiączka pojawiła się 16 kwietnia trwała około 2 dni. Kiedy mogły wystąpić dni płodne od ostatniej miesiączki, przy takich cyklach.

W przypadku nieregularnych cykli nie jest możliwe obliczenie dni płodnych w przód, jedynie można mniej więcej ocenić to wstecz - ok. 14 dni przed krwawieniem miesiączkowym była owulacja.
Białe plamy na bieliźnie raczej są wynikiem upławów lub infekcji bakteryjnej pochwy - do różnicowania u ginekologa.