Czy jest możliwe poszerzenie odźwiernika za pomocą balonu?

Endoskopowe poszerzenie w miejscu złączenia żołądka z dwunastnicą ( odźwiernik ) po przebytej chorobie wrzodowej w wyniku, której powstała blizna, która uniemożliwia prawidłowy pasaż pokarmu. Moje pytanie, czy jest możliwe poszerzenie odźwiernika za pomocą balonu? Czy od razu trzeba poddać się operacji?

Możliwe jest poszerzanie odźwiernika za pomocą balonu, ale każdy pacjent wymaga indywidualnej oceny. Warto też pamietać, że niekiedy po poszerzeniu balonem zwężenie wraca, zatem zawsze uprzedzamy pacjentów, o tym , że być może zabieg trzeba będzie powtórzyć ja jakiś czas.