Czy jest możliwe powiązanie upadku 5 miesięcznego niemowlaka z bólami brzucha?

Moja 5-miesięczna córeczka spadła w sobotę z łóżka. Byłam z nią u pediatry, który ją zbadał, sprawdził źrenice i powiedział, że jeśli nic się nie będzie działo to żeby się nie martwić. Dwa dni później zaczęła strasznie marudzić wieczorami. Od ok.1,5 miesiąca nie miała już silnych wzdęć a tu nagle dwa wieczory pod rząd zasypiała i po chwili budziła się z krzykiem i wzdętym brzuszkiem. Potem był dzień przerwy i dziś znowu wzdęcia i krzyk. Czy jest to związane z moją dietą( dziecko jest na piersi) czy może być związane z tym upadkiem.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Niestety nie można wykluczyć, że doszło do obrażeń brzuszka po upadku z wysokości. Jeżeli w ostatnich dniach nie wprowadziła Pani do swojej diety nowych produktów, które mogłyby wzdymać brzuszek maluszka, należy podejrzewać, że doszło do urazu. W obecnej sytuacji zdecydowanie zalecałabym wizytę u pediatry.
Pozdrawiam.