Czy jest możliwe przenoszenie plemników rękami?

Mam problem. Może się wydawać dziecinny, ale mimo to się denerwuje.
Mam 16 lat. Ostatnio się masturbowałem, jest możliwość, że jakaś cześć spermy była na palcach. Później myłem ręce, kąpałem się itd. Jednak nie pamiętam, czy jakoś dokładnie obmywałem ręce. Wieczorem widziałem się z koleżankami, podawałem im rękę itd. Czy jest możliwe, że plemniki przedostały się na ich ręce, a w późniejszym czasie, jeśliby koleżanki dotykały okolic pochwy, doszło do zapłodnienia?
Proszę o poważne potraktowanie mojego problemu. Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

W opisanej przez Pana sytuacji nie ma najmniejszego prawdopodobieństwa by doszło do zapłodnienia koleżanek. Do zajścia w ciążę tak łatwo nie dochodzi, jak by się mogło wydawać.

Pozdrawiam.