Czy jest możliwe przesunięcie miesiączki przez to, że organizm się przyzwyczaja?

Witam. Biorę tabletki pierwszy miesiąc właśnie skończyłam pierwsze opakowanie w niedziele i powinnam dostać miesiączkę w poniedziałek a niestety jej nie dostałam, byłam u lekarza w piątek i zapewniał mnie, że miesiączka pojawi się planowo. Czy jest możliwe przesunięcie się miesiączki prze to, że organizm się  przyzwyczaja? A jeśli tej miesiączki nie dostane mam brać następne opakowanie tabletach po tych 7 dniach ?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Istnieje wiele przyczyn niepojawienia się miesiączki w czasie 7dniowej przerwy. Jedną z nich może być wspomniana przez Panią reakcja organizmu na zwiększenia stężenia hormonów we krwi. Jednorazowy brak krwawienia nie jest powodem do niepokoju, choć wymaga wykluczenia ciąży za pomocą testu ciążowego. Jeżeli krwawienie nie wystąpi w trakcie następnego opakowania, ani po jego odstawieniu na czas przerwy, konieczna będzie konsultacja ze swoim ginekologiem.
Pozdrawiam.