Czy jest możliwe zapłodniene?

Witam.
Chciałam się dowiedzieć czy było możliwe zapłodnienie, ok 2/3 dni przed owulacją, bez penetracji pochwy oraz bez wytrysku? Penis tylko pocierał przez kilka sekund moje narządy płciowe, może wszedł minimalnie na dosłownie sekundę, oraz uprawialiśmy petting. Wargi sromowe oraz pochwa podczas tego nie były nadzwyczaj wilgotne. Czy możliwe było zapłodnienie oraz czy szansa na to jest duża?

ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!
Pełne współżycie w 2-3 dni przed owulacją na pewno niesie duże ryzyko zajścia w ciążę, natomiast opisywana przez Panią sytuacją jest wysoce mało prawdopodobna, by mogła  prowadzić do zajścia w ciążę. Bardzo wątpię by taka sytuacja się zdarzyła, ale jeżeli by wystąpiły niepokojące objawy lub okres by się znacznie opóźnił, proponuję wykonanie testu ciążowego.

Polecam artykuł o objawach ciąży oraz o antykoncepcji.