Czy jest możliwe zapłodnienie po poronieniu?

Mam 27 lat, pierwsza ciąża przebiegła bez kłopotów i zakończona cesarskim cięciem, z powodu miednicowego ułożenia. Po cesarskim cięciu brak zrostów, 6 grudnia poroniłam samoistnie, ok. 3-4 tygodnia ciąży stwierdzono biochemicznie: testy beta HCG.

Dostałam nagłych skurczów i krwawienie, które trwało 7 dni, mój cykl to 33 dni i czas krwawienia ok. 7-8 dni, lekarz mi powiedział, że mam traktować to jako okres, który miałam mieć 28 listopada. Owulacja wypadałaby ok. 25 grudnia, ale wiem, że mogło się wszystko zmienić, nie zabezpieczaliśmy się.

Czy jest możliwość zapłodnienia? czy będzie to problem jak zaciążyłam? jakie szanse ma dziecko? Lekarz stwierdził, że nie była to ciąża pozamaciczna...

Dzień dobry!
Po samoistnym poronieniu tak wczesnej ciąży nie ma właściwie przeciwwskazań do zajścia w kolejną w następnym cyklu. Rzeczywiście tę miesiączkę z poronieniem można traktować jako miesiączkę i obliczać następną za 33 dni. Owulacja także może się pojawić zgodnie z poprzednimi.
Z poważaniem