Czy jest możliwe, że jest to ciąża pozamaciczna?

Moja ostatnia miesiączka miała miejsce 15 marca. 13 kwietnia test bhcg - 115. Po - 48h 196,92. Po kolejnych 48h - 454,08. Kolejne badanie po 3 dniach wykazało przyrost tylko ok. 10%. Bardzo mnie to zmartwiło, ponieważ dzień po badaniu usg pojawił się brązowo-czerwony śluz w niewielkiej ilości - bardzo skąpy, tylko przy czynnościach "toaletowych". Na usg nie było jeszcze nic widać, jedynie wyróżniające się miejsce w macicy, w którym mógłby znaleźć się pęcherzyk. Lekarz polecił zrobić jeszcze jeden pomiar po 3 dniach - wynik 980. Moje pytanie jest następujące - czy jest możliwe, że jest to ciąża pozamaciczna? Mimo, że na początku wzrost poziomu bhcg był dobry? Dodam, że w ubiegłym miesiącu miałam przezskórny zabieg zamykania ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej i przyjmowałam leki na rozrzedzenie krwi.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ponowna wizyta u ginekologa i próba zobrazowania ciąży