Czy jest możliwe, że leki na zespół jelita drażliwego są odpowiedzialne za nagły przyrost masy ciała?

Dzień dobry, mam 26 lat i zdiagnozowany zespół jelita drażliwego. Przyjmuję emanere 20mg i Tribux forte (dwa razy dziennie od ponad 3 mies.). Leki osłabiły wcześniejsze dolegliwości, jednak od czasu kiedy zaczęłam je przyjmować bardzo szybko przybieram na wadze. Dodam, że moja dieta nie zmieniła się. Czy jest możliwe, że ww. leki są odpowiedzialne za nagły przyrost masy ciała?

Lek. Paweł Szadkowski

Przy stosowaniu Tribuxu opisywane jest jedynie wzmożone pragnienie, jako działanie niepożądane. Żaden z tych leków nie powinien powodować przyrostu masy ciała.