Czy jest możliwe, że mam depresję?

Witam, jestem mężczyzną i mam 20 lat. Na teście wyszło mi 22 punkty. Piszę tutaj, bo ciężko mi jest w życiu. Zawsze o czymś myślący, mało kiedy uśmiechnięty, nie mogę spać po nocach, ogólnie nic mi się w życiu nie podoba, a szczególnie moja osoba. Chociaż jeszcze 2 lata temu byłem całkowicie inny. Trochę mało tu napisałem, ale nie wiem, co mam jeszcze pisać.

Witam Pana.

Nagły spadek nastroju, zaniżone poczucie własnej wartości czy zaburzenia snu, jak również ilość uzyskanych punktów w teście Becka, mogą wskazywać na depresję. Niestety, objawy opisane w liście ani wypełniony test nie są wystarczające do postawienia diagnozy. Dlatego namawiałabym Pana do umówienia się na wizytę u psychiatry lub psychoterapeuty.

Depresja dotyka różnych ludzi w różnym wieku. Bardzo ważne jest wczesne postawienie diagnozy i podjęcie szybkiego leczenia. Im dłużej zwlekamy z podjęciem leczenia, tym bardziej nasilają się objawy i tym trudniej jest je leczyć.

Pozdrawiam serdecznie.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
wysoki wynik w Teście Becka nie wskazuje jednoznacznie na depresję. Wymaga to rzetelnej diagnozy i do tego Pana zachęcam, aby skontaktował się Pan z lekarzem, który oceni stan Pana zdrowia. Proszę pamiętać, że wczesne rozpoznanie, daje lepsze efekty leczenia.
Pozdrawiam
Monika Prus