Czy jest możliwe, że mam nietolerancję pokarmową?

Od 6 lat zmagam sie z refluksem, regularnie co roku wykonuje gastroskopie i przyjmuje omeprazol. Najpierw zostal zlokalizowany w przelyku, potem w zoladku a w zeszlym roku kwas zostal wykryty w dwunastnicy. Dodatkowo cierpie na zespol jelita drazlliwego. Ostatnio z racji tego ze mialam wykonana operacje wyciecia 2 migdalow przez 8 dni jadlam tylko budynie i pilam wode bo nie bylam w stanie nic przelknac. Ku mojemu zdziwieniu pomimo okropnego bolu spowodowanego wycieciem migdalow prowadzac taka diete pierwszy raz od 6 lat moje wszystkie nieprzyjemne dolegliwosc zwiazane z przewodem pokarmowym zniknely, (pomimo przyjmowania Naproxenu ktory czesto wywoluje problemy gastryczne). Zniknely niestrawnosci,, skurcze jelit, bole podbrzusza, zgaga, ciagne gazy, zaparnia czy biegunki. Pierwszy raz od paru lat poczulam brak dyskomfortu zwiazanego z przewodem pokarmowym jak by problem mnie wogole nie dotyczyl. Lecz gdy zaczelam powoli wprowadzac jedzenie po pierwszym dniu w nocy gdy zjadlam tylko 2 kanapki z pasztetem i cukinie z papryka przyzadzona na oliwie z oliwej zaczal sie koszmar. juz wieczorem moje dolegliwosc zaczely wracac, a w nocy obudzil mnie okropny skurcz jelit az zrobilo mi sie slabo, niestrawnosci i zaparcia. Kolejno wizyta w toalecie i problemy z normalnym wyproznieniem. Rano spala. nienaturalnie dlugo i obudzilam sie nieprzytomna, kompletnuie bez sil i energi co nie zdarzalo mi sie przez caly okres rekonwalestencji po operacji, do tego czulam sie bardzo zle emocjonalnie jak gdyby osoba z objawami depresji i niespokojem wewnecznym. Mialam wrazenie ze te cale zle samopoczucie spowodowalo wprowadzennie jedzenia na nowo do jadlospisu. Zmienne stany emocjonalne zdarzaly mi sie czesciej i zazwyczaj towazyszyly im problemy gastryczne. Na co moga wskazywac dane obiawy, czy moga to byc np jakies nietolerancje pokarmowe lub inne przyczyny? Czuje sie juz bezsilna bo leczenie lekami nie przynosi rezultatow a nieprzyjemne dolegliwoosci oczywiscie ponowni wrocily

Skoro ma Pani rozpoznane zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy to danie, które zjadła Pani bo takiej diecie było zbyt ciężkostrawne. Stąd te objawy. Nie musi być to oznaka nietolerancji pokarmowej.