Czy jest możliwe, że to przez zmęczone oczy?

Witam mam 27lat i mam lekkie nadciśnienie leczone axudanem wczoraj miałem dziwne zdarzenie przez około 15 minut pogorszym mi się nagle wzrok widziałem nie wyraźnie i nie ostro i miałem leki swiatłowstręt jak wszystko wróciło do normy jakiś czas bolały mnie gałki oczne dodam że jakieś rok temu miałem coś podobnego.Udalem się do okulisty ale wszystko jest w normie.Co to mogło byc? Czy jest możliwe że to przez zmęczone oczy bo nadużywane telefonu komórkowego co mam robić dalej w tym kierunku? Pozdrawiam

Witam,

zastanawiające jest w takim wieku nadciśnienie, zalecałabym Panu sprawdzić, czy to nie ma związku z podłożem psychogennym. Często leczy się objawy, a nie przyczynę choroby. Jeśli okulista wykluczył choroby oczu, to wskazana jest konsultacja neurologiczna. Jeśli rzeczywiście chciałby Pan dotrzeć do przyczyny problemu wskazana jest szczegółowa diagnostyka specjalistyczna. Nic Pan nie wspomina o czynnikach stresogennych, np. w pracy. Telefon może być przyczyną pośrednią i bezpośrednią, pośrednia zależy od komunikatów jakie odbieramy tą drogą, jeśli są to negatywne przekazy, np. od szefa, to mogą wpływać na nasz stan zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie

Jeśli lekarz wykluczył inne przyczyny objawów, podobne trudności mogą mieć także źródło psychologiczne związane ze stresem, przemęczeniem czy nadmiarem emocji. Zachęcam do przyglądania się, czy pojawia się jakieś inne objawy czy zaburzenia (lub tez obecne się nie powtórzą) i zależnie od tego podjąć konsultację lekarską lub psychologiczną.