Czy jest możliwe, że to wczesne objawy ciąży?

Witam, staramy się z mężem o dziecko. Stosunek mamy co 2-3 dni w trakcie dni płodnych. W tym miesiącu 2 dni przed owulacją. W owulację zawsze boli mnie brzuch, jeden dzień. Tym razem brzuch zaczął mnie boleć także 3 dni po owulacji i boli do dzisiaj, czyli 5 dzień. Zaczęłam też wtedy delikatnie plamić. Nie jestem w stanie stwierdzić czy to ból jajników bo ból jest taki "tępy". Czy jest możliwe, że to wczesne objawy ciąży? Miesiączkę planowo powinnam mieć równo za tydzień. Wiem, że to dość wcześnie na takie objawy ale nigdy dotąd nie bolał mnie tak brzuch po owulacji.

Lek. Michał Lenard

Mogą to być objawy wczesnej ciąży, ale nie można tego stwierdzić na pewno. Jeżeli nie dostanie Pani miesiączki w spodziewanym terminie, sugeruję wykonać test ciążowy, a w razie pozytywnego wyniku wykonać badanie b-HCG. Pozdrawiam!