Czy jest możliwe, że w takiej ilości spermy mogło nie być plemników?

Witam, Staramy się z mężem o dziecko, narazie bezskutecznie. Był badać ostatnio nasienie, mówił że przez stres oddał nasienia znikoma ilość. Badanie wykazało brak plemników, również po odwirowaniu. Czy taki wynik mógł być spowodowany stresem? Czy jest możliwe że w takiej ilości spermy mogło nie być plemników? Czy jest szansa że w przypadku powtórnym w badaniu wynik będzie lepszy? Oczywiście na wynik wprowadza mnie w obłęd.

Lek. Paweł Szadkowski

Zawsze warto powtórzyć badanie. Natomiast ciężko powiedzieć, czy brak plemników był spowodowany stresem - jest to raczej mało prawdopodobne.