Czy jest możliwe, żeby u 27-letniej kobiety występowała dna moczanowa?

Witam. Czy jest możliwe żeby u 27-letniej kobiety występowała dna moczanowa? Po wykonaniu badań lekarz powiedział że mam dne moczanowa. Moje wyniki kwasu moczowego to: miesiąc temu 5,9(min 2,5 max 6.0) wczoraj wynik to 4,4

Przyczyny tego stanu mogą być różne.
Przedstawione wyniki nie wskazują jednak aby miała Pani dnę moczanową.
Z tym, że nie pisze Pani nic o objawach (np. typowe, napadowe zapalenie stawów, kamica nerkowa, obecność guzków dnawych itd.).
A napad dny moczanowej, z kolei, może przebiegać z prawidłowym poziomem kwasu moczowego we krwi.
Z drugiej strony są choroby o podobnym obrazie klinicznym do dny moczanowej ale o innej etiologii, gdzie poziom kwasu moczowego będzie prawidłowy.
Na dnę moczanową wskazuje b. szybka poprawa po leczeniu colchicyną, natomiast pewne rozpoznanie można postawić badając płyn stawowy ze stawu objętego stanem zapalnym w czasie napadu.

Pozdrawiam.
wizytylekarskie.org