Czy jest możliwe zwiększenie wydzielania kwasów trawiennych?

Witam bardzo proszę o pomoc w moim problemie bo jestem bezradny. Cierpię na przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka i opuszki dwunastnicy w głównej mierze spowodowane niedokwaśnością żołądka. Leczenie objawowe np. IPP. pogłębia problem gdyż doprowadza do sytuacji gdzie soków trawiennych jest jeszcze mniej co powoduje drażnienie ścianek żołądka i jelit przez niestrawiony pokarm. Proszę o poradę czy jest możliwe zwiększenie wydzielania kwasów trawiennych i jednocześnie dać możliwość regeneracji błonom śluzowym?

Lek. Paweł Szadkowski

Wymaga pan w takim razie kontroli u swojego lekarza prowadzącego lub konsultacji gastroenterologa. IPP są zwykle najskuteczniejsze w przypadku nakwaśności, ale może wymaga pan dodatkowej diagnostyki (gastroskopia, test na H.pylorii, stężenie gastryny) w celu zweryfikowania rozpoznania lub zmiany leków (leki prokinetyczne, sukralfat lub innne).