Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jest możliwość, by występował Babiński bez powodu?

Witam, w badaniu neurologicznym wyszedł mi obustronnie dodatni objaw Babińskiego oraz asymetria odruchów ścięgnistych w kończynach dolnych. Dodatkowo mrowi mi lewa strona twarzy, lewa stopa i prawa i lewa dłoń. Miałam wykonany MR głowy z kontrastem, w którym wyszło: w istocie białej podkorowo płatów czołowych obustronnie pojedyncze mikroobszary podwyższonych sygnałów w sekwencji T2 i Flair do ok. 1mm o charakterze zmian degeneracyjno-naczyniopochodnych. Poza tym obraz mózgowia bez zmian. Czy objaw Babińskiego oraz moje dolegliwości mogą być spowodowane tymi ogniskami? Czy jest możliwość, by występował Babiński bez powodu?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Witam! Dodatni objaw Babińskiego w warunkach prawidłowych występuje tylko u małych dzieci, u dorosłych jest to objaw patologiczny. Zmiany w RM w istocie białej powinny być wyjaśnione - tzn. ich przyczyna. Także należy wyjaśnić charakter doznań czuciowych twarzy i dłoni. Konieczne jest dokończenie diagnostyki neurologicznej! Pozdrawiam W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy