Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jest możliwość, by występował Babiński bez powodu?

Witam, w badaniu neurologicznym wyszedł mi obustronnie dodatni objaw Babińskiego oraz asymetria odruchów ścięgnistych w kończynach dolnych. Dodatkowo mrowi mi lewa strona twarzy, lewa stopa i prawa i lewa dłoń. Miałam wykonany MR głowy z kontrastem, w którym wyszło: w istocie białej podkorowo płatów czołowych obustronnie pojedyncze mikroobszary podwyższonych sygnałów w sekwencji T2 i Flair do ok. 1mm o charakterze zmian degeneracyjno-naczyniopochodnych. Poza tym obraz mózgowia bez zmian. Czy objaw Babińskiego oraz moje dolegliwości mogą być spowodowane tymi ogniskami? Czy jest możliwość, by występował Babiński bez powodu?
KOBIETA, 24 LAT 4 miesiące temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Witam!
Dodatni objaw Babińskiego w warunkach prawidłowych występuje tylko u małych dzieci, u dorosłych jest to objaw patologiczny. Zmiany w RM w istocie białej powinny być wyjaśnione - tzn. ich przyczyna. Także należy wyjaśnić charakter doznań czuciowych twarzy i dłoni. Konieczne jest dokończenie diagnostyki neurologicznej!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety