Czy jest możliwość, by zmienić swój charakter?

Czy da się zmienić swój charakter? Jestem typem depresyjna i to irytuje moich bliskich że stale jestem smutna... chciałabym umieć się cieszyć z wszystkiego A nie umiem... Proszę o pomóc

Dzień dobry,
Charakter to zbiór nabytych cech, które wraz ze zbiorem temperamentalnych cech wrodzonych stanowi część osobowości. Nad osobowością można jak najbardziej pracować w trakcie psychoterapii. Doradzałabym terapię psychodynamiczną, gdyż umożliwia ona zmiany osobowościowe oraz ich utrwalenie. Depresyjna osobowość i związane z nią życiowe konsekwencje mogą być bardzo destrukcyjne i dlatego warto szukać pomocy. Mam nadzieję, że uda się Pani na konsultację do psychologa psychoterapeuty oraz rozpocznie pracę terapeutyczną.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://sychoog-kulczycka.pl/

Dzień dobry.Jest Pani bardzo zamkniętą osobą i wynika z Pani relacji, że nie robi Pani tego co Pani lubi.To tak, jakby Pani jeszcze nie odkryła sama siebie.Może Pani spróbować odnaleźć się w spotkaniach wolontariuszy z potrzebującymi osobami /niepełnosprawni, seniorzy, potrzebujące zwierzęta.../. Powodzenia.