Czy jest możliwość ciąży przy negatywnych wynikach testów?

Witam, czy jest mozliwosc ciazy po tym jak trzy testy wyszly negatywne oraz badanie USG wykonane przez lekarza 4 tyg od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki?

Lek. Marta Gryszkiewicz

W celu weryfikacji wskazane jest oznaczenie poziomu beta-hCG we krwi. Da to jednoznaczną odpowiedź, czy doszło do zapłodnienia.
Testy z moczu powinny wyjść już po 2 tygodniach od potencjalnego zapłodnienia, jednak ich czułość nie jest tak duża jak badanie z krwi, stąd wskazanie j.w.
USG - wszystko zależy od modelu aparatu, doświadczenia osoby wykonującej badanie oraz wieku ciąży. 2 tygodniowa ciąża nie zawsze jest już widoczna w tym badaniu.
Wskazane powtórzenie badania (jeśli wynik beta-hCG będzie dodatni) za 3-4 tygodnie.