Czy jest możliwość dostania się do psychoterapeuty bezpłatnie i bez skierowania od lekarza rodzinnego?

Czy jest możliwość dostania się do psychoterapeuty(mam bulimię od roku) ale bezpłatnie i bez skierowania lekarza rodzinnego?

Psychoterapeuci przyjmujący w ramach kontraktów z NFZ (terapia refundowana) są dostępni w poradniach zdrowia psychicznego lub w poradniach psychologicznych. W tym pierwszym przypadku konieczne jest skierowanie od lekarza psychiatry, w drugim- od dowolnego lekarza specjalisty współpracującego z NFZ.