Czy jest możliwość nauczania domowego w moim wieku?

Witam. Mam 18 lat, jestem w trzeciej klasie liceum. Od jakiegoś czasu mam problem ze szkołą i depresją. Dokładniej od roku. Jednak jest coraz lepiej od kiedy zaczęły się wakacje. Mimo to, teraz kiedy wracam do szkoły pojawia się ten sam problem. Nie chce wracać do szkoły - ponieważ mam jej dosyć. Mam dosyć ludzi którzy w niej są, tej presji. Czasami nie wytrzymuje. Czy jest możliwość nauczania domowego w moim wieku? Czy jest to dobry pomysł biorąc pod uwagę że chce studiować zagranicą?

Dzień Dobry Pani,

Z tego, co mi wiadomo, to jest taka możliwość.

Z mojej strony zachęcałabym jednak Panią, do rozważenia pracy z psychologiem, co byłoby dla Pani pomocne.

Życzę Pani powodzenia w codzienności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, jest Pani bardzo wrażliwą osobą. Zachęcam do spotkania z psychologiem, zastanowienia się nad całą sytuacją, jak radzić sobie z presją, czym ten lęk przed szkołą jest spowodowany. Chce się Pani dalej uczyć za granicą, proszę się zastanowić czy lepszym rozwiązaniem nie będzie zastanowienie się nad tym jak nauczyć sobie radzić ze stresem i w sytuacjach dla Pani trudnych. Możliwe jest nauczanie indywidualne: https://www.portaloswiatowy.pl/top-tematy/organizacja-indywidualnego-nauczania-krok-po-kroku-13416.html Proszę porozmawiać na ten temat z bliskimi sobie osobami.
Pozdrawiam serdecznie