Czy jest możliwość nawilżenia skóry głęboko odwodnionej?

Witam Czy jest możliwość nawilżenia skóry głęboko odwodnionej? Skóra jest odwodniona po latach kuracji dermatologicznych. Przez problem odwodnienia skóra jest cienka, słaba tłusta, pojawiają się stany zapalne. Czy osoba z takim problemem jest w stanie odpowiednią delikatną pielęgnacja i używaniem kremów/serum nawodnić skórę do optymalnego poziomu? Jak długo może trwać taki proces? Jak można go wspomóc? Czy samodzielnie bez pomocy zabiegów medycyny estetycznej można uzyskać nienawodnienie skóry? Do kogo powinienem zgłosić się z takim problemem?

W takiej sytuacji warto udać się do dermatologa lub kosmetologa. Może być wiele przyczyn odwodnienia skóry, nie tylko poprzednio stosowane kremy. Na pewno warto dbać o nawodnienie organizmu poprzez picie co najmniej 2 litrów wody dziennie (nie licząc kawy, herbaty i napojów słodzonych). Można również zainwestować w odpowiedni krem nawilżający, który składa się z naturalnych składników, nie zawiera parabenów, ani slsów. Dobrze jeżeli w składzie znajdzie się ekstrakt z lukrecji, który nawilża skórę, czy też wyciąg z drożdży, która ma działanie kojące, a także nawilżające. Idealnym rozwiązaniem może być seria zabiegów aparaturowych, które są nieinwazyjne i świetnie sprawdzają się o każdej porze roku. Zabiegi te polegają zazwyczaj na zwiększeniu wchłaniania składników aktywnych preparatów. Sucha skóra może być też skutkiem złej pielęgnacji lub uczulenia na składniki zawarte w poprzednich kremach, dlatego najlepszym wyjściem jest wizyta u lekarza, który dokładnie zbada przyczynę suchości oraz dobierze odpowiedni krem.