Czy jest możliwość operowania przepuklin inną metodą?

Witam serdecznie ,proszę powiedzieć czy jest możliwość operowania przepuklin inną nową metadą naj mniej inwazyjną ,niedawno oglądałam program w ,którym widziałam przeprowadzenie zabiegu przy znieczuleniu miejscowym za pomocą wprowadzenia sądy przez ,które wysysano przepuklinę potem pacjet był usypiany na pół godziny aby wzmocnić kęgosłup czy jest to możliwe ?

Bardzo enigmatycznie przedstawia Pani fakty na temat takiego sposobu leczenia przepukliny. Proszę o konkrety, jaka to metoda, gdzie jest wykonywana. Dziwne jest dla mnie sformułowanie "wysysanie przepukliny" jak i "wzmacnianie kręgosłupa przez usypianie".