Czy jest możliwość przedawkowania witamin z grupy B?

Witam Czy jest możliwość przedawkowania witamin z grupy B? Czy warto dodatkowo brać witaminę B3 oraz B12? Karmię piersią

Zasada jest taka, że witaminy rozpuszczalne w wodzie trudno przedawkować ( ale jest to możliwe), natomiast rozpuszczalne w tłuszczach tak ( A,D,E,K) zwłaszcza, suplementowane sztucznie niewiele się wchłaniają. Wit B12 doustnie prawie w ogóle się nie wchłania, nie wolno natomiast stosować jej bez potrzeby w formie domięśniowej.

Nie ma potrzeby, proszę jeść produkty zbożowe pełnoziarniste, mięso, warzywa, orzechy i pestki , które Pani może - będą dobrym źródłem witamin z grupy B i fermentowane produkty mleczne , aby zadbać o mikroflorę jelitową.