Czy jest możliwość ustalenia, kto może być ojcem mojego dziecka?

Mój problem polega na tym, że nie jestem w 100% pewna, czy mój partner jest ojcem mojego dziecka. Dnia 11 października 2011 roku, między mną a byłym partnerem doszło do zbliżenia, po tym incydencie moja miesiączka spóźniła się o parę dni, a teraz nie pamiętam, kiedy powinna być i na dodatek to było praktycznie tylko plamienie dwudniowe. Dodam, że nigdy nie miałam regularnych miesiączek. Do zbliżenia z moim obecnym partnerem doszło 25 grudnia 2011 roku i od tego ostatniego plamienia w listopadzie nie dostałam już miesiączki.

Zrobiłam dwa testy ciążowe - wyszły oczywiście pozytywnie, dnia 9 lutego ginekolog stwierdził z badania USG, że to 7 tydzień i 4 dzień ciąży, termin porodu mam na 24 września. Ginekolog nie chciał mi wierzyć, ale troszkę wcześnie czułam pierwsze ruchy dziecka, ostatnio byłam u lekarza 12 czerwca, był to ponoć 25 tydzień ciąży. (EFBW 949g) (FL/BOD 0.70) (HC/AC 1.11) (FL/AC 0.21) Nie wiem co to oznacza. Czy jest taka możliwość by to były partner był ojcem dziecka? Czy jak urodzę dziecko o miesiąc wcześniej to będę pewniejsza kto jest tatą mojego maluszka?

Witam! W przypadku braku dokładnego wywiadu co do terminu ostatniej miesiączki decydujące znaczenie w ocenie terminu porodu, jak i również ustaleniu wieku ciążowego ma badanie USG. Ocena ultrasonograficzna ciąży do jej 20. tygodnia pozwala dokładnie ustalić orientacyjny termin poczęcia, po 20. tygodniu na rozwój płodu ma wpływ wiele czynników, które mogą zafałszować ocenę wieku ciążowego. W Pani sytuacji badanie USG z dnia 9. lutego sugeruje, że ostatnia miesiączka oraz zapłodnienie miały miejsce w grudniu. Jest to wiarygodna ocena, która powinna być wystarczająca. Wszelkie wątpliwości proponuję skonsultować z położnikiem prowadzącym ciążę. Pozdrawiam serdecznie!