Czy jest możliwość zajścia w ciążę po chwilowym wyciągnięciu krążka?

Witam stosuje krążek polaring ostatnio w ciągu 24 godzin wyciągnęłam krążek dwa razy na czas stosunku ale łącznie czas nie przekroczył 3 godzin poza pochwa. Czy jest możliwość zajścia w ciąże ? Dodam ze stosuje go regularnie od ponad roku pierwszy raz zdążyła się taka sytuacja. Zdarzenie to mialo miejsce 10 dnia po włożeniu go po tygodniowej przerwie.

Lek. Paweł Szadkowski

Nie ma powodu do niepokoju, można wyjąć krążek na taki czas i nie osłabia to jego działania.