Czy jest możliwość zajścia w ciążę zażywając tabletki?

Mam pytanie, nie wiem co mam już myśleć. Od 6 miesięcy biorę tabletki, współżyję z partnerem często i kończy za każdym razem we mnie. Od tygodnia jakoś źle się czuję, mam mdłości, bolą mnie piersi i mam zawroty głowy. Biorąc tabletki cały czas czułam się świetnie, teraz to się zmieniło od tygodnia. Co mam robić i co myśleć?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie, nie opuściła Pani żadnej z nich oraz nie zażywała Pani jednocześnie leków obniżających skuteczność tabletek antykoncepcyjnych np. antybiotyków to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe.

Jednak w przypadku wątpliwości należy wykonać test ciążowy. Dolegliwości, które się u Pani pojawiły nie koniecznie muszą być związane z ciążą. Gdyby dolegliwości nie ustąpiły proponuję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu.

Pozdrawiam