Czy jest możliwość, że nasze dziecko również będzie miało Zespół Downa?

Witam mam 28 lat, mój partner 40. Ja choruje na hashimoto i niedoczynność. Brat mojego wybrania ma zespół Downa. Matka urodziła Go po 40stce z problemami ginekologiczny, które później okazały się nowotworem. Czy jest możliwość, że nasze dziecko również będzie miało zespół Downa?

Lek. Paweł Szadkowski

Ryzyko urodzenia dziecka chorego na zespół Downa rośnie wraz z wiekiem kobiety - za ciąże związane z dużym ryzykiem uważa się te po 35 roku życia. Wystąpienie zespołu Downa w rodzinie partnera nie ma związku z Pani ewentualną ciążą.