Czy jest możliwość, że od mięśnia ramienia boli mnie klatka piersiowa?

Miałam wypadek samochodowy w maju. MRI wykazało, iż mam naderwany mięsień rotacyjny ramienia. Po 2 tygodniach od wypadku zaczęłam odczuwać bardzo lekki ból po środku klatki piersiowej. W ciągu 4 miesięcy ból się nasilał, dziś mam problem z najprostszymi czynnościami. Ból jest ostry jak ukłucie. Gdy nic nie robię, też odczuwam lekki ból. Czy jest możliwość, że od mięśnia ramienia boli mnie klatka piersiowa? Lekarz mi powiedział, że potrzebuję operacyjnie naprawić ramię i wtedy ból w klatce zaniknie? Pomocy!
ponad rok temu

Witam,

Wszystko wskazuje na to, iż ból odczuwany w klatce piersiowej jest konsekwencją uszkodzenia mięśnia.

Mam zbyt mało informacji o charakterze uszkodzenia, zwłaszcza brak dostępu do dokumentacji obrazowej uniemożliwia ocenę co do konieczności operacji.

Pozdrawiam