Czy jest możliwość, że z hipoglikemii mojemu synkowi zrobiła się cukrzyca?

Witam mam synka 6 lat i 3 lata temu wykryto u niego hipoglikemie lecz ostatnio zauwazylam ze syn malo pije i duzo robi siku. Jego pomiar cukru z palca dwie godz po posilku wyniusl 150 . Ma wstret na jedzenie i swiatlo. Wszystko jest dlaniego zaslodkie czy jest mozliwosc ze z hipoglikemi mojemu synkowi zrobila sie cukrzyca?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani w takim wypadku zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu wykonania niezbędnych badań.