Czy jest możliwość, że zaszłam w ciążę po dotykaniu przez partnera penisem miejsc intymnych?

Bardzo się boję, ponieważ dzień przed okresem chłopak dotykał mnie swoim penisem w miejscu intymnym bez zabezpieczenia. Nie doszło do wytrysku. Następnego dnia dostałam okres. Jednak nadal bardzo się boję. Czy w tej sytuacji jest ryzyko zajścia w ciążę? Mam w miarę regularne cykle.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli nie doszło do penetracji pochwy członkiem ani do wytrysku, to ryzyko ciąży w Pani przypadku jest praktycznie bliskie zeru. Zwłaszcza, że opisana sytuacja miała miejsce dzień przed okresem i wkrótce po niej wystąpiło krwawienie miesiączkowe. Nie ma Pani powodów do obaw.

Pozdrawiam!