Czy jest możliwość, że zaszłam w ciążę po masturbacji?

Nie mogę przestać o tym myśleć, więc muszę zadać to pytanie - czy zaszłam w ciąże? Ostatnio, pierwszy raz zrobiłam dobrze swojemu chłopakowi ręką. Miał orgazm i spuścił mi się na rękę. Było bardzo niezręcznie, ale dał szybko jakaś chusteczkę by to wytrzeć. Gdy wróciłam do domu, to dopiero wtedy umyłam ręce mydłem. Gdy poszłam spać, jakieś 3 godziny później, cały czas myślałam o tym dniu, czy było mu dobrze, czy wyszło tak jak on sobie to wyobrażał ... i miałam wtedy ochotę zrobić sobie samej dobrze. Czy mimo tego, że umyłam ręce mydłem, a potem to robiłam, mogłam zajść w ciąże? Czy muszę robić sobie test ciążowy, czy jest to nie potrzebne, bo jest pewne, że nie było na mojej ręce plemników, czy jednak jest ryzyko, że zostały jakieś minimalne pozostałości, przez które mogłam zajść? Bardzo proszę o szybką odpowiedź i proszę nie śmiać się z mojego pytania, bo uważam, że każdy ma prawo czegoś nie wiedzieć i jeśli ma z czymś problem - zapytać. Z góry dziękuje.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

z pewnością nie jesteś w ciąży. Warto jednak pamiętać, że petting- czyli seks bez penetracji może być przyczyną ciąży, gdy plemniki z ejakulatu zostaną przeniesione bezpośrednio na dłoniach do pochwy a w pochwie będzie płodny śluz umożliwiający przeżycie plemników.

Pozdrawiam serdecznie!