Czy jest możliwość zoperowania źrenicy?

Witam pod koniec września doznałam urazu oka przez co w oku rozwinęła się zaćma pourazowa oraz pękł zwieracz źrenicy i tu nasuwa się moje pytanie czy jest możliwość zoperowania źrenicy ponieważ zaćma i tak będzie musiała zostać usunięta. Mam 22 lata więc byłoby dobrze gdyby była taka możliwość.

Witam,
zaćmę pourazową tzreba usunąć. I tyle.

Problem tylko jak to zrobić i jaką soczewkę wszczepić.
Po urazie może być dużo kłopotów w oku. Moze być uszkodzona tylna część soczewki i będzie konieczność wykonania zabiegu głębiej czyli witrektomii.
Soczewka może być podwichnięta czyli nie trzymać się dobrze, wtedy trzeba będzie zastosować specajlną sztuczną soczewkę albo umocować soczekę do oka.
Zwieracza się nie usuwa. Pęknięty zwieracz znacyz tyle że żrenca jest szeroka. Tzreba będzie operacyjnie zwęzić żrenicę najlepiej zakładając szwy. Przy szerokiej źrenicy widzenie jest złe.
Musi Pana operować ktoś z doświadczeniem