Czy jest możliwy brak pęcherzyka żółtkowego w 5 tygodniu ciąży?

Witam,
mam 28 lat, 05.10.2010 był pierwszy dzień ostatniej miesiączki. Mam cykle nieregularne 31, 33, 57 dni. Od 16 dnia cyklu przyjmowałam L***. 04.11 i 06.11 zrobiłam dwa testy ciążowe - oba pozytywne. 07.11 miałam brązowe plamienia i pobolewało mnie podbrzusze.
Dzisiaj byłam u ginekologa i na badaniu USG stwierdził GS – 20 mm, brak pęcherzyka żółtkowego i zarodka. Przepisał leki i kazał przyjść na USG za 10 dni.
Czy to możliwe, że nie widać jeszcze pęcherzyka żółtkowego? Czy jest szansa, że się rozwinie?

28 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
W badaniu USG w 4-5 tygodniu widać tylko pęcherzyk ciążowy. W 5-6 tygodniu w jego wnętrzu pojawia się pęcherzyk żółtkowy, który odżywia zarodek, zanim wykształci się łożysko. Natomiast w 7 tygodniu jednak rosnący zarodek musi być już widoczny w USG.
Pani jest w 5 tygodniu ciąży. Zatem należy jeszcze chwilę poczekać na uwidocznienie pęcherzyka żółtkowego oraz zarodka.
Proszę być dobrej myśli.
Pozdrawiam