Czy jest możliwy większy spadek wagi?

Witam. Potrzebuję porady dotyczącej odchudzania. Ponieważ schudłem 14 kg i moja waga od dłuższego czasu stoi w miejscu[186cm 84-85kg]. A chciałbym schudnąć jeszcze 8 kg. Dodam że regularnie biegam. Udało mi się zmniejszyć ilość spożywanego jedzenia. Lecz problem leży w podjadaniu. Ponieważ nie wiem co mógłbym jeść aby mieć uczucie sytości, oraz żeby nie było to coś kalorycznego. Z góry dziękuję za odpowiedź. Z poważaniem

Dzień dobry,

być może zbyt restrykcyjnie ograniczył Pan ilość spożywanego jedzenia. Prawidłowo zbilansowana dieta zazwyczaj nie powoduje głodu, przez co nie ma ochoty na przekąski. Warto zgłosić się do dietetyka, który udzieli Panu fachowej pomocy.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam serdecznie,
Najprawdopodobniej doszedł Pan do wagi, która utrzymywała się najdłużej w Pana życiu i te ostatnie kilogramy są najczęściej najtrudniejsze do zrzucenia. Jednak proszę uzbroić się w cierpliwość i dalej zdrowo się odżywiać oraz ćwiczyć a waga ruszy.
Mam nadzieję, że Pana dieta jest pełnowartościowa i zbilansowana oraz dostosowana do Pana dziennego zapotrzebowania energetycznego. Nie może Pan spożywać zbyt mało kcal i głodzić swojego organizmu bo w innym razie również może być przytrzymanie spadku wagi a nawet jej wzrost. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk