Czy jest prawdopodobieństwo, że mam niedoczynność?

Witam, od dłuższego czasu mam problemy z suchą skórą i zmęczeniem, więc lekarz rodzinny wysłał mnie na badania krwi m.in. poziomu TSH, które wyniosła 5,94, co wskazywałoby na niedoczynność tarczycy. Badanie FT3 i FT4 wyszło dobrze - 2,64 (norma 1,88-3,18) i 0,94 (norma 0,7-1,48), ale poziom cholesterolu całkowitego jest za niski - 130 przy normie 150-200. Te wszystkie wyniki wydają mi się nie pasować do siebie. Czy możliwe, że nie mam niedoczynności, a któreś z badań zostały wykonane błędnie? Czy wgl mogę mieć niedoczynność tarczycy i za niski cholesterol?? Dodam też, że od lipca schudłam ok. 12 kg, a przy niedoczynności byłoby to trudne... Kobieta, 23 lata

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym powtórzenie badań endokrynologicznych za 4 tygodnie. Pozdrawiam.