Czy jest prawdopodobieństwo, że zaszłam w ciążę?

Witam.
Od kilku dni nurtuje mnie pytanie, czy przypadkiem nie jestem w ciąży? Rok temu urodziłam dziecko i od tego czasu nie miałam regularnych miesiączek. Od listopada były mniej więcej regularne, 28 a 33 dniowe cykle. Ostatnią miesiączkę miałam 21 lutego. 21 marca kochaliśmy się z mężem, chwilkę bez prezerwatywy, później z prezerwatywą.

Martwię się ponieważ dalej nie mam miesiączki, boli mnie brzuch jak przed miesiączka, piersi też są wrażliwe jak przy pms-ie. Do tego wszystkiego myślę, że prezerwatywa mogła nie służyć jak trzeba, gdyż po infekcji, stosowałam jeszcze przez tydzień po wyleczeniu ****( polski odpowiednik to chyba clotrimatozolum). Ostatni raz używałam tej maści 20 marca wieczorem, a rano kochaliśmy się. Byłam pewna, że zbliża mi się miesiączka, więc się trochę zapomnieliśmy.
Zrobiłam już 3 testy, wszystkie negatywne. Jaka jest szansa zajścia w ciążę w tak późnym stadium cyklu? Dodam, że odbyłam dość męcząca podroż na początku marca, w czasie podróży infekcja pochwy, a teraz przeziębienie :-(.
Dzwoniłam dziś do lekarza, kazał mi czekać 2 tyg. i dopiero zrobić test? Czy muszę czekać aż tak długo żeby test był wiarygodny?
Proszę o odpowiedź. Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.'

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
W tak wczesnym okresie ewentualnej ciąży testy z moczu mogą być niewiarygodne. Teoretycznie jednak wynik nie powinien być zafałszowany. (Zapraszam do lektury artykułu: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0).
Z całą pewnością może Pani natomiast wykonać test z krwi (badanie stężenia betaHCG we krwi, wynik pozytywny pojawia się już nawet 7-8 dni po zapłodnieniu; można je wykonać w prawie każdej przychodni). Szansa na zapłodnienie pod koniec cyklu jest jednak bardzo nieduża, szczególnie że Pani cykle są jednak w miarę regularne.
Pozdrawiam serdecznie!