Czy jest preperat, który nawilża nie tylko gardło, ale i przełyk?

Pytanie do Laryngologa?: czy jest preparat, ktory nawilża nie tylko gardło ale tez przelyk? . Dokucza mi kaszel i drapanie w przełyku.Moze sa sprawdzone domowe sposoby na poprawienie nawilżenia ? Do tej pory używałam syropu herbapect i pastylek ziołowych do ssania . Pozdrawiam Janicka

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Przed włączeniem leczenia konieczna jest ocena przyczyny Pani dolegliwości. Jeśli takie objawy trwają długo i nie związane są np. z przebytą infekcją, wskazana jest konsultacja u laryngologa i gastrologa. Co do walki z objawami - wszystkie leki do ssania, aerozole działają krótko i trzeba często je stosować. Najprostszą metodą jest częste picie niewielkich ilości wody mineralnej niegazowanej. Jeśli jest to uczucie suchego kaszlu można zastosować leki przeciwkaszlowe np. Acodin zgodnie z ulotką informacyjną.