Czy jest różnica pomiędzy angio szyi a rezonansem?

Witam.z powodu bardzo silnych bóli z tyłu głowy dostałam skierowanie od neurologa na rezonans angio szyi. niestety w mojej okolicy nigdzie nie wykonują tego badania. wykonują jedynie zwykły reonans. moje pytanie: czy jest duża różnica pomiędzy tymi dwoma badaniami? czy moge wykonac zamiast angio zwykły rezonans i tez pokaze mi to co pokazałby rezonans angio? bardzo proszę o odpowiedź bo z bólu nie daje już rady normlanie funkcjonować a nie mam możliwości jechac kilkaset kilometrów na angio.pozdr

Badanie w opcji angio pokazuje tylko naczynia natomiast " zwykłe" badanie tkankę np mózgową , rdzeń kręgowy , kości itd.
Proszę się dopytać lekarza kierującego o jakie badanie dokładnie chodzi.