Czy jest ryzyko zajścia w ciążę po stosunku 7 dni po okresie?

Witam,
czy jest ryzyko, że mogłam zajść w ciążę, skoro kochałam kochałam się z moim mężem podczas gdy jestem 7 dni po okresie?
Mój cykl trwa 32 dni, kochaliśmy się z przerwami i nie wiemy, czy jest taka możliwość, że zostało coś na członku i podczas kolejnych stosunków to co zostało mogło wystarczyć do zapłodnienia?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Określenie dni płodnych na podstawie kalendarzyka wymaga regularnych cykli. Rozumiem, że tak jest w Pani przypadku. Brakuje jednak bardzo istotnej informacji dotyczącej długości krwawienia. Jeżeli miesiączka trwa u Pani 5 dni, to do zbliżenia doszło w trakcie dni niepłodnych. Jeżeli trwa jednak dłużej, np 7 dni, to stosunek miał miejsce w trakcie dni płodnych.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie testu ciążowego po 14 dniach od daty zbliżenia.

Pozdrawiam.