Czy jest ryzyko zajścia w ciążę w czasie stosunku w czasie przyjmowania tabletek?

Witam Aktualnie biorę 3 opakowanie tabletek Axia. Tabletki biorę regularnie o tej samej porze maksymalne spóźnienie to 40 minut w poprzednim opakowaniu.. Miałam przerwę 7 dni w czasie tej przerwy nastąpił okres.. Wczoraj wzięłam 2 tabletkę i odbył się stosunek bez dodatkowej ochrony czy jest ryzyko zajscia w ciążę

Lek. Paweł Szadkowski

Tabletki antykoncepcyjne mają wskaźnik Pearla na poziomie 0,2-0,5, więc oczywiście ryzyko zawsze istnieje, ale w praktyce, skoro brała Pani tabletki regularnie, nie ma powodu do niepokoju.