Czy jest ryzyko, że mogę być bezpłodna?

Witam, Mam 19 lat i miesiączkuję od 12 roku życia. Moje cykle wahają się od 45 do 80 dni. Miesiączki zazwyczaj są bardzo skąpe wręcz można je uznać za delikatne plamienia w kolorze jasnoczerwonym bądź brązowym. Czy to może oznaczać jakąś poważniejszą chorobę ? i czy jest ryzyko że mogę być bezpłodna ?

Witaj,
jestem psychologiem,więc myślę,że najpierw powinnaś zdiagnozować podłoże skąpych miesiączek u lekarza ginekologa.Podłożem są albo zaburzenia hormonalne,albo nerwicowe.W drugim przypadku można zgłosić się do psychoterapeuty,gdzie znajdziecie być może różne lękowwe nastawienia wobec problemów kobiecości,czy seksualności.Często nieświadome,ale powodujące niepokój a w ślad za nim także fizyczne reakcje nerwicowe.
Serdecznie zachęca,żebyś odważyła się już teraz zadbać o siebie.
Pozdrawiam serdecznie.