Czy jest sens brać antybiotyk po ekstrakcji zęba?

Kilka godzin temu miałam usunięta 8. Ząb wcześniej leczony już od 2 tygodni pobolewal. Lekarz stwierdził że nie opłaca już się go leczyć. Wyrwał szybko i założył szew na tydzień. Zapisał antybiotyk. Jednak mam wątpliwości czy go brać skoro jest ok?

Witam
Jeżeli lekarz po ekstrakcji zęba zalecił antybiotyk, to widocznie uznał,że jego stosowanie jest konieczne. Oczywiście jako pacjent mamo prawo nie zgodzić się z zaproponowanym leczeniem, ale wówczas nie możemy mieć pretensji, jeśli pojawią się jakieś powikłania po zabiegu.
Antybiotyków nie stosujemy rutynowo przy każdej ekstrakcji, w przypadku moich pacjentów staram się przepisywać jak najrzadziej, ale jeśli już to robię, to w sytuacjach, które tego wymagają.
Pozdrawiam
Katarzyna Kochańczyk