Czy jest sens operować zeza?

Witam , chciałam zapytać czy mając retinopatie wcześniaczą i zeza na prawym oku (który był już kiedyś usuwany w dzieciństwie ) jest sens poddawać się operacji zeza chorego oka na które widzę tylko kolory i ruchy rąk , czy jest ryzyko , że ten zez wróci ?

Witam jest istotne jskie są mięśnie oczne ich jakość oraz jaki zakres operacji na mięśniach był wykonany. Jeżeli się przekroczy równi to mięsień przestanie działać. Jeżeli było 3na6mm plus skosny to właściwie nie ma już z czego operowac. Max to 4na7 plus skośny.pozdrawiam serdecznie