Czy jest sens ratować to małżeństwo?

Mam pytanie mam kryzys od roku w malzenstwie maż mnie odpycha nie kochamy się malo rozmawiamy. czy jest sens ratować to małżeństwo?

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od tego, że zawsze jest przyczyna i skutek tej przyczyny...

Naturalnym jest, że związek przechodzi fazy kryzysowe.
Pozytywne przejście Małżonków przez kryzys (często!) jest ożywcze dla związku.

Kluczowym elementem w partnerskiej relacji jest szczera rozmowa o sobie, o swoich potrzebach, pragnieniach (Pani również...).
Zachęcam Panią do zainicjowania szczerej i otwartej rozmowy z Mężem (bez oceniania!) o tym co dzieje się w Waszej relacji?
Co i jak moglibyście wspólnie zrobić dla Waszego związku, aby poprawić i pogłębić relację uczuciową/intymną/seksualną między Wami.

Prawdopodobnie gdzieś po drodze, do Waszego związku zawitała codzienność, rutyna i niedosyt wzajemnego zaciekawiania sobą, zaskakiwaniem, sprawianiem sobie radości...
Związek dwojga ludzi jest taką metaforyczną, piękną i wymagającą różą, o którą trzeba codziennie dbać, doglądać, spełniać potrzeby i dbać o nią z troską.
Dojrzały związek małżeński nie jest hurraoptymizmem, to jest wspólne zmierzanie się z codziennością, z jej trudami i w tym wszystkim właśnie wspólne sprawianie sobie małych radości, przyjemności.
W pogłębieniu relacji małżeńskiej, bardzo ważne są tak drobne gesty...

Czy ratować małżeństwo?
Nie odpowiem na Pani pytanie (choć ja jestem na TAK!) natomiast zachęcam Panią do wykorzystania ogromnego wachlarza możliwości..., a jedną z nich byłoby podjęcie terapii małżeńskiej.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Życzę, żeby się Państwu udało,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605