Czy jest sens robienia tomografii i rezonansu?

Witam, mam niepokojące objawy, które mogłyby sugerować guza mózgu (nudności, uciski, zawroty głowy) oraz problemy z koncentracją i wymową (zacinam się, nie widzę sensu swoich wypowiedzi, gubię wyrazy). Do tego ostatnio też gorzej jest z pisaniem, w czym kiedyś byłem wyjątkowo biegły. Przy okazji innej dolegliwości (problemy ze wzrokiem) wykonałem badanie dna oka w mydriazie czyli z rozszerzeniem źrenic. Nie wykazało nic poważnego. Czy jest sens robienia tomografii/rezonansu czy raczej to badanie

Jeśli ma Pan skierowanie, warto je zrobić. Szczegółowa diagnostyka pozwoli dokładnie określić źródła problemu lub tez wykluczyć somatyczne ich podłoże. Wówczas będzie to oznaczało emocjonalne źródło zaburzeń, a tu pomocny będzie psychiatra i psychoterapeuta.

Witam Pana
Nie wspomina Pan nic o tym, jaki tryb
życia Pan prowadzi. Czy przeżywa lub przeżywał
Pan jakieś stresujące sytuacje?
Od kiedy występują te niepokojące objawy?
Trudno więc stwierdzić czy Pana objawy są natury
psychologicznej czy organicznej.
Warto jednak zrobić badania w celu wykluczenia
tego czego Pan się obawia, chociażby dla spokoju duszy.
Jeżeli wyniki badań będą w porządku, wtedy zachęcam
Pana do psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, polecam kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu, który skieruje Pana do odpowiednich specjalistów (np. neurologa), a Ci dopiero orzekną na ile konieczne jest zrobienie dalszych badań. Pozdrawiam, Monika