Czy jest sens stosowania kropli na jaskrę niskiego ciśnienia?

Czy jest sens stosowania kropli na jaskrę niskiego ciśnienia ( około 15) , gdy i tak nie obniżają ciśnienia bardziej , a po zastosowaniu kropli boli głowa ( krople z różnych grup lekowych).

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza okulisty, Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć i ewentualnie zmodyfikować dotychczasowe leczenie.

Witam. Każde obniżenie ciśnienia np. z 15mmHg do 13 mmHg ma efekt terapeutyczny . Poprawia krązenie w oku i za okiem. Przy ciśnieniu wyższym o 1 mmHg niż ciśnienie docelowe u pacjenta z jaskrą codziennie ginie ok. 10000 komórek. nerwowych. one juz nie odrosną. Pozdrawiam.