Czy jest sens walczyć i mieć nadzieję?

Pytanie dotyczy psychiki ludzkiej. A brzmi czy jeśli doświadczenie i rozsądek mówi że warto przesteć walczyć i czas najwyższy poddac się temu co i tak nie jest uniknione to czy jest sens nadal udawać że żyje się nadzieją? sneyk
ponad rok temu

Dzień dobry,
Myślę, że odpowiedź na to pytanie najlepiej znaleźć samemu, w swojej emocjonalności. Może Panu w tym pomóc psychoterapia.
Pozdrawiam
Daniel Filipek

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Na tak bardzo ogólnie postawione pytanie, nie sposób odpowiedzieć, ponieważ to wszystko zależy od wielu czynników, o których nie piszesz. Powinieneś z tym problemem zgłosić się do specjalisty psychoterapeuty, aby z nim wszystko omawiając, postarać się odnaleźć odpowiedź na nurtujące Cię pytania
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Agata Dusza