Czy jest sposób na usunięcie kamieni z nerki?

Mam 72 lata i nerkę podkowiastą.W prawej nerce dwa 2,5 cm kamienie.W moczu dużo bakterii w tym e-cola. kamienie były rozbijane ESWL bez efektu.Pewna klinika odmówiła mi laparoskopowego usunięcia kamieni.Powód-duże unaczynienie nerek, co zagraża utratą życia .Poinformowano , że chyba nikt w kraju mi tego nie zrobi . Krewni pytali w Czechach i też odpowiedź była na nie .Co można w tej sprawie zrobić?Czy jest sposób na usunięcie kamieni?

Renata GrzechociĹska

Jeśli żaden z urologów nie podejmie się działania trudno sugerować inne postępowanie.