Czy jest spowodowane uczucie rozpalenia i przyśpieszone bicie serca?

Od jakiegoś czasu mam problemy jelitowe. Co jakiś czas odczuwam np. uczucie rozpalenia, przyspieszone bicie serca, niepokój, uczucie, jakbym miała zemdleć, następnie czuję, że muszę iść do toalety. Tak, jakbym zatruła się czymś, zjadła coś toksycznego, pomimo, że wcześniej nie mam żadnych objawów. Po wypróżnieniu (wystarczy raz czy dwa) objawy w większości mijają. Miałam robione usg brzucha, ale nic nie wykazało. Przez 2 lata nie miałam żadnych problemów gastrycznych. Nie zdarzały się zatrucia, czy wymioty. Czym mogą być spowodowane opisane objawy?

Witam!
Problem przedstawiony przez Panią może mieć podłoże emocjonalne. Problemy emocjonalne mogą dawać objawy identyczne jak choroby somatyczne, jedynie leczenie jest zgoła odmienne. "Sztandarowe" objawy nerwicowe dotyczą bardzo często akcji serca, zaburzeń gastrycznych i jelitowych, lęku i niepokoju wewnętrznego, zagrożenia śmiercią, omdleniem, albo jakimś innym"kataklizmem". Wyniki laboratoryjne zazwyczaj mieszczą się w normie. Proszę spróbować leczenia u psychiatry lub psychoterapeuty - warto.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią symptomy wskazują na objawy nerwicowe (zespół jelita drażliwego) co jest wskazaniem do osobistej konsultacji w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki
symptomatycznej oraz kontrolnej konsultacji gastrologicznej.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel.502 749 605